http://oknotest.pl/artykuly-tematyczne/okna-antywlamaniowe-klasy-odpornosci-na-wlamanie-rc-i-wk

Systemy wentylacyjne w praktyce

Jako osoba, która już od wielu lat trudni się budowlanką naturalne było to, że przyszedł czas na to, że zainteresowałem się wentylacją i tym w jaki sposób ona właściwie funkcjonuje. Do tej pory omijałem ten temat i wychodziłem z założenia, że montaż takich systemów jest dla mnie zbyt mocno skomplikowany i nie będę w stanie wykonywać tego rodzaju usług, ale wyszło na to, że myliłem się i to nawet bardzo i zaraz powiem dlaczego. Okazało się, że systemy wentylacyjne nie są w cale tak złożone jak mogło się to wydawać na samym początku i ktoś taki jak ja jest w stanie z powodzeniem je zainstalować w mieszkaniu w bloku czy też w jednorodzinnym domu. Jestem idealnym przykładem tego, że nie powinno się oceniać książki po okładce ponieważ tak uczyniłem z ową wentylacją a okazało się, że nie taki diabeł zły jak go malują.

Jak zacząłem montować systemy wentylacyjne

Zanim przystąpiłem do wykonania pierwszego zlecenia montażu takiego systemu przeczytałem całą masę artykułów z branżowych pism oraz obejrzałem chyba wszystkie dostępne poradniki jakie tylko można znaleźć w internecie. Gdy doszedłem do wniosku, że jestem na siłach by zacząć montaż zabrałem się do roboty i wyszło na to, że jestem w tej dziedzinie nie lada fachowcem. Pierwszy raz robiłem coś takiego i udało mi się to całkiem nieźle, nic nie nawaliło wszystko działało tak jak sobie tego życzył producent sprzętu a i klient również był zadowolony z końcowego efektu. Podczas kolejnych zleceń tego typu wyrobiłem sobie szybkość i teraz trzaskam takie fuchy jedna po drugiej i co najważniejsze wszystko działa jak należy i jeszcze nie trafił mi się klient, który byłby niezadowolony z wykonywanej przeze mnie pracy. Systemy wentylacyjne i ich instalacja na stałe zagościły w mojej ofercie i bardzo często zgłaszają się do mnie osoby z prośbą o moje usługi. Najlepsze jest to, że usłyszeli oni o mnie od swoich znajomych, którzy kiedyś byli moimi klientami, nie ma lepszej reklamy niż właśnie polecenie od zadowolonego klienta, który najpewniej jeszcze pokazał swojemu znajomemu moją pracę u siebie w domu.

Systemy wentylacyjne

Coś co z początku wydawało się dla mnie nieosiągalne teraz stało się moim głównym źródłem utrzymania, to dopiero nazywa się ironia losu. Nawet nie chcę sobie wyobrażać jakby moje życie potoczyłoby się gdybym nie zdecydował się na montaż wentylacji, zapewne robiłbym o wiele cięższą pracę za o wiele mniejsze pieniądze i jeszcze nie wiadomo czy miałbym stały dopływ zleceń ponieważ w budowlance z tym różnie bywa i wszystko zależy od danego sezonu. Teraz mam plan na rozbudowę swojej firmy i chcę poszerzyć ofertę o inne usługi by tego dokonać będę musiał zatrudnić dodatkowego pracownika, ale z obecnymi zarobkami nie będzie stanowiło to dla mnie żadnego problemu. Systemy wentylacyjne wprowadziły mnie do całkiem innej ligi i teraz moje nazwisko w branży coś znaczy i wiele osób liczy się z moim zdaniem i chętnie przyjmuje ode mnie rady. Bardzo mi to schlebia i cieszę się, że sprawy potoczyły się właśnie tak a nie w inny sposób. Oby tak dalej, może w przyszłości ruszę na zagraniczny rynek, kto wie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *